Przejdź do treści
x

Jesień w pełni! Nadszedł więc czas, by zaopatrzyć się nie tylko w buty z zimowej kolekcji, ale także odpowiednią wycieraczkę, która zabezpieczy naszą podłogę przed błotem i innymi zabrudzeniami przynoszonymi z zewnątrz.

Nie ma co bagatelizować roli wycieraczki! Nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale także pomoże w utrzymaniu porządku w mieszkaniu. Odpowiednio dobrany produkt pozwoli nam zapanować nad bałaganem, ale także będzie budować klimat naszego mieszkania lub wizerunek firmy już od progu.

Wycieraczki umieszczone przed wejściem pełnią niezwykle ważną rolę: pochłaniają zanieczyszczenia, błoto i wodę. Przechwytują znaczną część zabrudzeń, które każdego dnia przynosimy na butach do pomieszczeń. Ich stosowanie powoduje, że podłogi w mieszkaniu są nie tylko czystsze, ale także dłużej zachowują ładny wygląd i nie niszczą się, bowiem wycieraczki chronią posadzkę przed wodą, która w nadmiarze może spowodować uszkodzenie pokrycia, w szczególności paneli lub drewna. Dodatkowo pomagają zachować estetyczny wygląd dywanów i wykładzin dywanowych, w rezultacie zmniejszając wydatki na preparaty i środki czyszczące pokrycia podłogowe. Chcąc maksymalnie chronić podłogę przed zabrudzeniami, warto zastosować dwa rodzaje wycieraczek: zewnętrzną (służącą do usuwania błota lub śniegu) oraz wewnętrzną (przeznaczoną do osuszania i wycierania butów).

Estetyczne i funkcjonalne – wycieraczki z włókien kokosowych
Dobrze dobrane wycieraczki nie tylko zapraszają do wnętrza domu, ale także podkreślają jego indywidualny charakter. To zadanie doskonale spełnią maty wejściowe z włókna kokosowego, które swoją neutralną kolorystyką nawiązują subtelnie do jesiennego pejzażu. Wycieraczki w tym typie cieszą się popularnością ze względu aspekty ekologiczne oraz surowy, choć niezwykle estetyczny wygląd i właściwości materiału, z którego zostały wykonane. Grube runo sprawia, że produkt doskonale czyści obuwie i jest trwały. Ten naturalny materiał jest podatny na farbowanie, co otwiera szerokie spektrum możliwości wzorniczych.

Przed Twoimi drzwiami może leżeć gładka wycieraczka lub model z delikatną, estetyczną aplikacją. Dobrym wyborem są też wycieraczki, które od progu wprawiają gości w dobry humor :)

Wesołe sówki.jpg

Gustowne rozwiązania – wycieraczki ze wzorem
Mata wejściowa to niedoceniany dodatek, który już od progu może powiedzieć coś o naszej osobie. Jeśli w domu mieszkają dzieci z pewnością spodobają im się wycieraczki z rysunkowymi postaciami. Miłośnikom kotów do gustu może przypaść Cats Grey. Aktualnie popularne są również wycieraczki z napisami. Maty wejściowe mogą również zaskakiwać formą, tak jak Lehihg z aplikacją przypominającą naturalny kamień.

Do zadań specjalnych – wycieraczki gumowe i PCW do biurowców i magazynów
W miejscach o dużej wilgotności szczególnie polecane są wycieraczki ażurowe, które ze względu na charakterystyczną budowę zwane są „plastrami miodu”. Wykonane z wymiennych, trudnościeralnych gumowych szczotek, skutecznie chronią przed wnoszeniem brudu z zewnątrz. Charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na ścieranie. Dodatkowo posiadają specjalnie uformowany spód, który ułatwia odprowadzanie wody. Sprawdzą się przed wejściem do biura, magazynu czy na klatkę schodową.

Do zastosowania zewnętrznego w sklepach, firmach i instytucjach użyteczności publicznej doskonale nadają się także wycieraczki szczotkowe wykonane z PCW. Dzięki chropowatej powierzchni znakomicie usuwają brud, nawet z najmniejszych kratek podeszwy obuwia. Są również łatwe w utrzymaniu czystości – nie potrzebują specjalnych środków pielęgnacyjnych, wystarczy je spłukać mocnym strumieniem wody.

Wycieraczka.jpg

Efektowne wycieraczki do firm i obiektów usługowych
Do budynków o dużym natężeniu ruchu, w których jednocześnie ważna jest estetyka pomieszczeń, takich jak biura, sklepy, urzędy czy hotele sprawdzą się klasyczne wycieraczki w typie modelu Proper. Można stosować je na zewnątrz oraz wewnątrz budynków, nie tylko przy drzwiach wejściowych, ale również na większej powierzchni - w holu czy na korytarzu. Wykonane są z polipropylenuļ dzięki czemu znakomicie pochłaniają wodę i zanieczyszczenia. Z powodu charakterystycznej, szorstkiej struktury materiał, z którego wykonano wycieraczki Proper, nazywa się też syntetycznym kokosem. Wycieraczki Proper pozwalają na efektowną aranżację przestrzeni przy wejściu i w ruchliwych łącznikach.  

 

 

 

Inne porady

Proponowane produkty

Dodaj komentarz